O ZÁVODU

Hlavní myšlenkou bylo, že máme kolem naší rodné "dědinky" naučnou stezku, kde trénujeme, nebo jen tak relaxujeme a kocháme se výhledy. Tak proč se jen tak neproběhnout a zazávodit si a mít za nějakou tu hoďku hotovo? Tak pojďte s námi do toho a  poznejte krásu naší obce jak vrcholu kopce, tak údolí.

Závod je určen všem vyznavačům terénních a horských běhů, milovníkům přírody i úplným začátečníkům, kteří si prostě jen chtěji zkusit, jaké to je proběhnout se po lesní pěšině.

Jedná se o závod jednotlivců v kategoriích muži, ženy a pak rozlišením podle věkových kategorií - viz propozice, pravidla závodu.

PROPOZICE


2.ročník Kašavského krosu - běžecký závod jednotlivců na trasách 7 a 15 km

Start: 13.10.2018 v 10 hod v Kašavě u Obecního domu

Cíl: Kašava Obecní dům

Délka tratí: 7 km (300m+ / 300m-) a 15 km (700m+ / 700m-)

Časový limit: 7 km - 1,5 hodiny a 15 km - 2,5 hodiny

Účastnický limit: Max. 200 účastníků

Přihlášky do závodu: Probíhají na internetu pro Registrace KK. Registrace bude spuštěna dne 1.9.2018 (sobota) v 8:00 do 28.09.2018 a nebo do naplnění kapacity závodu tj. do 200 účastníků. Případná doregistrace po nezplacených startovných a po nenaplnění Kašavského krosu bude probíhat průběžně, nebo na místě, sledujte informace na webu a facebooku.
Do závodu se mohou přihlásit osoby starší 15 let. Osoby mladší 18 let musí doložit souhlas vlastního rodiče či zákonného zástupce.

Kategorie: muži, ženy a rozdělení do věkových kategorií do 40 a nad 40(včetně) a více.

Startovné: 150 Kč/osoba. Lhůta pro zaplacení startovného je 5 dnů. Potvrzující email přijde registrujícímu se závodníkovi. Cena startovného na místě v den závodu 250 Kč/osoba.

Akreditace na závod: Proběhne na základně závodu v Obecním domě v Kašavě v den závodu od 7:30 do 9.30 hod. Závodník obdrží mapu závodu, identifikační náramek - čip, kontrolní kartu, lístky na občerstvení, startovní tašku s prezenty apod.

V ceně startovného je: měření elektronickou časomírou, 2 občerstvovací stanice pro trasu 15 km, 1 hlavní jídlo - grilovaná klobása na základně závodu, nápoj, pamětní dárek, informační materiály od sponzorů, zajištění zázemí a organizace závodu, doprovodný program a základní zdravotní zajištění (každý závodník jde závod na vlastní nebezpečí).

Trasa závodu: Je vedena po Naučné stezce Kašava a ve dvou případech po individuálně značených tratích - viz. mapa závodu. Celková délka závodních tratí je 7 km s pozitivním převýšením 300 metrů a 15 km s pozitivním převýšením 700 metrů. Závodníci musí projít přes všechny kontrolní body, kde bude provedeno potvrzení karty / čipů závodníků o průchodu kontrolním bodem. Veškeré informace o trase, kontrolních bodech, turistickém značení a profilu jsou uvedeny v sekci Pravidla závodu.

Občerstvovací stanice:  Pro trasu 15 km budou dvě občerstvovaví stanice s vodou a jídlem. Budou ještě upřesněny, sledujte záložku Aktuálně.

Ceny: Hlavními cenami u jednotlivců budou ohodnoceny první tři muži a ženy

Změny v registrací: Budou zpracovány nejpozději do 07.10.2018 a pak případně na místě za jednorázový poplatek 100 Kč/přeregistrace. Zasílat na kasavskykros@gmail.com. Do předmětu uveďte "Přeregistrace". Závodník, který se chce přeregistrovat, musí vždy poslat email o přeregistraci!

Další informace a pravidla závodu jsou uvedena v sekci Pravidla.